الماس برش

برای برش فلزات در تراشکاری از ابزار های مختلفی استفاده میشود .یکی از این ابزار ها الماس برشکاری است .الماس برش در انواع مختلفی ارائه میشود و تفاوت ظاهری و فیزیکی آن سبب متفاوت شدن قیمت الماس برش ها میشود .

الماس برش در تراشکاری

الماس دگرشکل کربن و سخت ترین ماده روی زمین است و از آن استفاده های بسیاری در صنعت میشود . نمونه بارز آن برش فلزات است .الماس های برش بر اساس 3 مشخصه از یکدیگر جدا میشوند .

جنس الماس برش

نوع کار (مربوط به نوع تغیر بر روی وسیله –برای مثال کار روی قطعه به صورت پیوسته باشد یا منفصل)
کاربرد الماس

قیمت الماس برش

همانطور که اشاره شد نوع کار و جنس کار سبب اختلاف کاربرد های یاین ابزار میشود و این تفاوت ها قیمت های آن را نیز مختلف میکند . برای خرید این ابزار باید اطلاعات کلی راجب جنس قطعه ای که قصد داریم روی آن کار کنیم داشته باشیم .این اطلاعات را به طور کلی با حروف اختصاری انگلیسی دسته بندی میکنند :

P: فولاد معمولی
M: فولاد زنگ نزن
K: چدن
N: آلومینیوم
S: آلیاژ

الماس برش یک طرف

الماس برشکاری یکی از الماس های تراشکاری است که کاربرد متفاوتی دارد . به طور کلی از لحاظ ظاهری الماس های تراشکاری در چارت زیر دسته بندی میشود :

نوع ۱ الماس تراشکاری 4 گوشه که دو زاویه آن از 90 درجه کمتر است
نوع 2 الماس تراش 4 گوشه که دو زاویه آن از 90 درجه کمتر است
نوع 3 الماس تراشکاری به شکل مثلث متوازی الاضلاع با زوایای 60 درجه
نوع 4 الماس تراش مثلثی شکل و دارای خمیدگی در زوایا
نوع 5 الماس تراشکاری مربع شکل
نوع 6 الماس تراش مستطیل شکل
نوع 7 الماس تراشکاری لوزی شکل
نوع 8 الماس تراش 5 ضلعی
نوع 9 الماس تراشکاری هشت ضلعی با هفت زاویه برابر

در مواردی از بالا (مثل نوع 9) 7 زاویه برابر است و یک زاویه یا گوشه متفاوت است .زاویه ای که با سایر گوشه ها برابر نیست نوک یک الماس تراشکاری محسوب میشود که یک مشخصه بارز و مهم است (در جهت برش زاویه دار).

اکنون الماس های تراشکاری را بر اساس کاربرد آن دسته بندی میکنیم :
1_الماس گام زنی
2_الماس کف تراشی
3_الماس برش

الماس تراشکاری

الماس ها در دو نوع تک نقطه ای و چند نقطه ای نیز دسته بندی میشوند :

الماس تک نقطعه ای ؛ از این الماس در کار های مرتبط با تراشکاری استفاده میشود
الماس چند نقطه ای : از این الماس در کار های مرتبط با فرز کاری انجام میشود
الماس برشکاری دو طرف

چگونه از الماس برش خود محافظت کنیم ؟

بهتر است در دمای 25 درجه یا همان دمای اتاق از این وسیله نگهداری شود.از برخورد زیاد این ابزار با رطوبت جلوگیری کنید .

مایع خنک کننده در حین کار با این ابزار داشته باشید . قبل از توضیح این قسمت بهتر است با معیار شکست آشنا شویم .در حین براده برداری و برش فلز و کیفیت و جنس فلز و به طور کلی با استفاده از این اطلاعات معیاری را تعریف میکنند به نام معیار شکست . بر اساس معیار شکست نسبت به دوام و ماندگاری این قطعه خود میتوانید اطلاعات کسب کنید .

هنگام خرید الماس برش درمورد قطعه کار نیز باید اطلاعات صحیح داشته باشید تا الماس برش مناسبی کار خود را تهیه کنید . عرض و زاویه یخ بسیار مهم است در تعیین کاربرد الماس برش و همچنین به شعاع بررسی الماس نیز توجه کنید .

انواع الماس برش

الماس برشکاری به صورت کلی به دو دسته الماس دو طرف و یک طرف دسته بندی میشود ،
دسته بندی الماس برش های دو طرف :

1_الماس  برش دو طرفه با سایز 5/2
2_الماس دو طرفه با سایز 3
3_الماس دو طرفه با سایز ۵
4_الماس دو طرفه با سایز ۶
5_الماس دو طرفه با سایز ۸

دسته بندی الماس برش های یک طرف :

_الماس برش یک طرفه با سایز ۳
2_الماس برش یک طرفه با سایز ۴
3_الماس برش یک طرفه با سایز ۵
5_الماس برش یک طرفه با سایز ۶

الماس تراشکاری به طور عمده بر اساس موارد زیر انتخاب می شود:

بخش مواد باید دارای استاندارد های P ، M ، K ، N ، S ، H باشد. شکل ظاهری صفحه باید با توجه به زاویه طرح انتخاب شود. برای اطمینان از استحکام و قابلیت اطمینان الماس تراشکاری ، باید حداکثر زاویه بینی ممکن را انتخاب کنید. با این حال ، به دلیل تغییرات در برش انجام شده ، باید متعادل شود. و هنگامی که به توان بیشتری نیاز دارد تمایل به لرزش بیشتر است.

آلیاژهای کاربید سیمان مورد استفاده برای تولید ابزارهای برش مثل الماس برش است .صفحات پخته شده دارای خصوصیات عملیاتی و ساختاری غیر فلزات و فلزات هستند.

آنها با مقاومت عالی ، مقاوم در برابر سایش و حرارت ، و خواص ضد خوردگی متمایز می شوند. آنها به عنوان پوشش ضد اصطکاک یا محافظ برای قطعات یدکی و سایر مواد ساختاری در ساخت هواپیما ، ساخت اتومبیل ، حمل و نقل و مهندسی شیمی ، مهندسی برق ، ساخت توربین و سایر زمینه های صنعتی استفاده می شود.

در صنعت دندانپزشکی ، پروتزهای غیر قابل جابجایی (پل ، تاج) را سرمت می نامند ؛ آنها به شکل یک قاب فلزی با پوشش سرامیکی هستند. در این حالت ، به هیچ وجه بحث از ترکیب نیست .و در صنعت تراشکاری از این آلیاژ ها قطعه هایی چون الماس برشکاری و الماس های تراشکاری ساخته میشود . که برای برش فلزات و براده برداری بسیار مناسب و پر کاربرد است. تراشکاری مراحل مختلف درمان سطح را انجام می دهد.

مرکز الماس

نماینده انحصاری شرکت JXJTC در ایران

• اگر به دنبال این هستید که وسایل فلز کاری با کیفیت را از کجا بخرید ، به ما سفارش دهید. برای راحتی شما ، در فروشگاه ابزارهای برش فلز مرکز الماس نماینده انحصاری شرکت JXJTC در ایران میتوانید خرید خود را انجام دهید .

عکس ها و نقاشی های کالاهای تهیه شده توسط ما با مشخصات دقیق و همچنین برش های موجود در کاتالوگ ها ارائه شده است.و به راحتی خرید خود را انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
مشاوره آنلاین با مدیر فروش
Send via WhatsApp
Call Now Buttonتماس با فروش