الماس تراشکاری

امروزه صنایع قطعه سازی روز به روز در حال پیشرفت هستند و این پیشرفت حاصل تنوع زیاد در قطعات تولیدی می باشد. یکی از اجزا جدانشدنی صنعت قطعه سازی،الماس تراشکاری است که یک روش جدید برای تنوع بخشیدن به قطعات تولیدی در صنایع می باشد.الماس تراشکاری عموما از 80 درصد تنگستن کاربید و 20 درصد مواد دیگر ساخته شده است که باعث مقاومت آن میشود در برخی دیگر از انواع الماس تراشکاری نیز از مواد آلیاژی خاصی استفاده میشود.

سازندگان وسایل و صنایع تولیدی توجه زیادی به حرفه ی تراشکاری دارند و وجود ابزارهای تراشکاری را برای پیشرفت ضروری می دانند.

هر ساله تغییرات زیادی در ماشین های قطعات تولیدی و تراش را شاهد هستیم که اصلی ترین قطعه در یک دستگاه تراش اینسرت برشکاری یا الماس های برشکاری می باشد،که ابزاری برای تراش انواع فلز محسوب می شود. این ابزار هر ساله دچار تغییر و تحولاتی می شود و برای مواد مختلفی استفاده می شود  که باید با توجه به نوع قطعه و درجه سختی آن مورد استفاده قرار بگیرد.

این اینسرت ها طول عمر بالایی دارند و اگر به درستی استفاده شوند طول زمان ماشین کاری را تا حد زیادی کاهش می دهند. در زیر با انواع اینسرت های تراشکاری و ویژگی های آن آشنا می شویم.

الماس تراشکاری